حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 16 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 217 تعداد نوشته های امروز : 0×
اطلاعیه ثبت‌نام و زمان برگزاری مجموعه آزمون‌های نظام کاردانی ساختمان و معماران تجربی اسفندماه ۱۴۰۲
12 دی 1402 - 19:45
شناسه : 2470
بازدید 392
6

اطلاعیه دریافت کارت شناسایی آزمون‌های نظام مهندسی و کاردانی و معماران تجربی ۱۷ و ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی و معماران تجربی ساختمان اسفند‌ماه ۱۴۰۲ می‌رساند: کارت شناسایی آزمون از ساعت ۱۴ روز دوشنبه مورخ ۱۴-۱۲-۱۴۰۲ بر روی سامانه آزمون‌ها ارائه می‌گردد. ضروری است هر […]

ارسال توسط :
پ
پ

اطلاعیه دریافت کارت شناسایی آزمون‌های نظام مهندسی و کاردانی و معماران تجربی ۱۷ و ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی و معماران تجربی ساختمان اسفند‌ماه ۱۴۰۲ می‌رساند:

کارت شناسایی آزمون از ساعت ۱۴ روز دوشنبه مورخ ۱۴-۱۲-۱۴۰۲ بر روی سامانه آزمون‌ها ارائه می‌گردد. ضروری است هر یک از داوطلبان با ورود به پروفایل شخصی خود بر روی وبسایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به نشانی www.inbr.ir یا سایت شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjeshserv.ir پرینت کارت شناسایی آزمون خود را تهیه نمایند.
در صورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شناسایی آزمون، داوطلب می‌بایست صرفاً در تاریخ ۱۶-۱۲-۱۴۰۲ با در دست داشتن پرینت کارت شناسایی آزمون و تصویر آن و برگه ثبت‌نام تایید شده جهت رفع مغایرت به آدرس‌های اعلام شده در لینک ورود به جلسه مراجعه نمایند.

اطلاعیه تمدید مهلت ثبت‌نام مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی و معماران تجربی ساختمان اسفندماه ۱۴۰۲
با توجه به درخواست داوطلبان برای تمدید مهلت ثبت‌نام مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی ساختمان اسفندماه سال ۱۴۰۲ به آگاهی می‌رساند ثبت‌نام آزمون مذکور تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۲۱-۱۰-۱۴۰۲ تمدید گردیده و پس از پایان این زمان تمدید نخواهد شد.

 

🔷️به اطلاع کلیه متقاضیان مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی می‌رساند، آزمون‌های ورود به حرفه در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت و اجرا)، عمران (نظارت، محاسبات، اجرا)، تاسیسات‌برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، تاسیسات‌مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری، ترافیک و آزمون‌های (طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان) و (ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی) و همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، تاسیسات‌مکانیکی، تاسیسات‌برقی، شهرسازی و نقشه‌برداری به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی به‌طور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور به شرح زیر برگزار می‌گردد:

🔹️شروع ثبت‌نام آزمون‌ کلیه رشته‌ها از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه مورخ ۱۲-۱۰-۱۴۰۲ آغاز و تا روز دوشنبه مورخ ۱۸-۱۰-۱۴۰۲ به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
آزمون‌های مذکور در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۷ و ۱۸ اسفند‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌گردد.

💠از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه آزمون‌های ورود به حرفه، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند. متقاضیان ضروریست قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.

https://inbr.ir/?p=5912

 

▫️لینک ثبت نام :
https://inbr.ir/?page_id=2
اطلاعیه تمدید مهلت ثبت‌نام مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی و معماران تجربی ساختمان اسفندماه ۱۴۰۲
با توجه به درخواست داوطلبان برای تمدید مهلت ثبت‌نام مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی ساختمان اسفندماه سال ۱۴۰۲ به آگاهی می‌رساند ثبت‌نام آزمون مذکور تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۲۱-۱۰-۱۴۰۲ تمدید گردیده و پس از پایان این زمان تمدید نخواهد شد.

نحوه ثبت‌ نام آزمون نظام مهندسی و کاردانی

پیش از بیان گام های نحوه ثبت‌نام، چند نکته مهم درباره ثبت‌نام وجود دارد که به قرار ذیل می‌باشد:

۱) با هر کارت اعتباری صرفا می‌توان یک بار ثبت‌نام کرد. به طور مثال داوطلبی قصد شرکت در آزمون عمران، هر دو صلاحیت اجرا و نظارت را دارد و برای ثبت‌نام باید دو کارت خرید تهیه نماید. (نحوه خرید کارت در این بخش گفته شده است)

۲) پیش از شروع فرایند ثبت‌نام، اسکن عکس خود را برای ثبت‌نام آزمون نظام مهندسی نیاز دارید. توصیه می‌شود ابتدا به گام دهم این مقاله بروید، و ویژگی‌های عکسی که باید در سایت بارگذاری نمایید را مطالعه کنید و مجدد به همین قسمت مراجعه نمایید و مطالعه مطالب را ادامه دهید.

۳) قبل از شروع ثبت‌نام، راهنمای ثبت‌نام را مطالعه نمایید.

گام اول :

ابتدا وارد سایت وزارت راه و شهرسازی معاونت مسکن و ساختمان به نشانی inbr.ir شوید و از بالای صفحه و یا سمت چپ، بر روی عبارت سامانه آزمون‌های ورود به حرفه کلیک نمایید.

نحوه ثبت‌ نام آزمون نظام مهندسی

گام دوم:

در صفحه جدید باز شده، اگر داوطلب آزمون نظام مهندسی هستید، مقطع مهندسان را انتخاب کرده و از گزینه‌های پایین آن یکی از موارد ، ثبت‌ نام آزمون ورود به حرفه مهندسان اسفند ۱۴۰۲ را که مربوط به خودتان می‌باشد، انتخاب نمایید.

نحوه ثبت‌ نام آزمون نظام مهندسی

گام سوم:

با توجه به تغییرات جدید سایت دفتر مقررات پس از کلیک بر روی ثبت نام آزمون ورود به حرفه مورد نظر، در صورتیکه بار اول وارد سایت می‌شوید نیاز است که این مسیر را طی کنید.

در اول کار شماره موبایل و بعد کد تأیید برای شما ارسال می شود.

ورود و ثبت نام سایت دفتر مقررات

گام چهارم

بعد از وارد کردن کد تأیید نیاز است که اطلاعات فردی خود را مانند نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و رمز ورود وارد نمایید.

اطلاعات فزدی ثبت نام آزمون

گام پنجم

درنهایت با انتخاب دکمه ادامه برای شما صفحه کاربری ایجاد می‌شود که برای ادامه روند ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه نیاز است که به این صفحه مراجعه کنید. قبل از خرید کارت اعتباری لازم است دو گزینه موجود در تصویر “تکمیل اطلاعات کاربری” هم چنین “آپلود عکس” را کامل کرده تا بتوانید کارت اعتباری را خرید نمایید.

صفحه کاربری دفتر مقررات ملی ساختمان

تکمیل اطلاعات کاربری :

از بخش داشبورد می‌توانید نسبت به تکمیل اطلاعات کاربر و آپلود عکس اقدام نمایید.

فرم تکمیل اطلاعات کاربری

لازم به ذکر است که جهت ثبت‌ نام در آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان، عضویت در سازمان استان اختیاری می‌باشد. اما اگر داوطلبی عضو سازمان استان خود باشد، باید شماره عضویت خود را که شامل کد استان، کد رشته، کد مرتبط و اصلی بودن رشته و شماره سریال مختص استان می‌باشد، وارد نماید. در وارد کردن شماره عضویت دقت نمایید و در صورت بروز اشتباه و عدم امکان ویرایش در موقع ثبت‌نام، به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مراجعه نمایید. در ادامه نمونه ای از شماره عضویت نظام مهندسی آورده شده است.

شماره عضویت نظام مهندسی

برای آپلود عکس نیاز است که به موارد زیر توجه فرمایید.

  • فایل تصویر باید واضح و مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر اثری باشد.
  • این عکس باید تحت یک فایل JPG و اندازه حداکثر ۴۰۰ × ۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ × ۲۰۰ پیکسل، بارگذاری شود.
  • حاشیه‌های زائد عکس را در صورت وجود، با نرم افزارهای ویرایش تصویر، حذف نمایید.
  • در صورتی که عکس شما دارای چرخش ۹۰ یا ۱۸۰ درجه باشد، باید قبل از ارسال، در نرم افزارهای ویرایش تصویر، آن را اصلاح نمایید.

گام ششم

پس از وارد کردن اطلاعات کاربری و آپلود عکس وارد قسمت آزمون‌ها شوید و کارت اعتباری خود را خریداری کنید.

نکته : تا زمانی که مراحل تکمیل اطلاعات را انجام ندهید در این صفحه برای شما چیزی نمایش داده نمی‌شود.

عمران (نظارت، اجرا، محاسبات) – معماری (نظارت، اجرا) – تاسیسات مکانیکی (نظارت، اجرا، طراحی) – تاسیسات برقی (نظارت، اجرا، طراحی) – نقشه‌برداری – شهرسازی – ترافیک =  ۱۹۵ هزار تومان

گام هفتم

برای مشاهده آزمون‌های خریداری شده می‌توانند با مراجعه به آیتم داوطلب بخش آزمون‌های خریداری شده، آزمون‌های انتخابی خود را مشاهده نمایند. از آنجاییکه مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه آزمون و سایر موارد مرتبط با این آزمون‌ها در پروفایل هر فرد نمایش داده می‌شود، بنابراین پروفایل هر داوطلب مختص همان داوطلب است و هر فرد می‌بایست به صورت مجزا با شماره همراه خود نسبت به ایجاد پروفایل، نام کاربری و خرید کارت ثبت‌نام اقدام نماید.

ثبت‌نام آزمون نظام مهندسی

مطالعه بیشتر : شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌ نام

برای ثبت‌ نام نیاز به پر کردن اطلاعات شخصی در سایت می‌باشد (همان مواردی که در نحوه ثبت‌نام توضیح داده شده است) و علاوه بر آن همان طور که بیان شد به یک فایل اسکن شده عکس خود نیز نیاز دارید که ویژگی‌های آن بالاتر توضیح داده شده است.

از آنجا که قبولی در آزمون‌های نظام مهندسی تنها یکی از مدارک لازم برای دریافت پروانه اشتغال به کار می‌باشد، کلیه داوطلبان موظفند قبل از انجام ثبت‌ نام، از اخرین دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صدور پروانه اشتغال به کار و  کمیسیون هم ارزی رشته‌ها از طریق ادارات کل استان از کلیه شرایط و ضوابط صدور پروانه اشتغال به کار مطلع گردند و سپس نسبت به انجام ثبت‌ نام اقدام نمایند.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی، دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت بوده و کلیه داوطلبان مرد موظفند، وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.


 


 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

احراز هویت در جلسه آزمون، از طریق ارائه کارت شناسایی معتبر عکس دار و پرینت کارت شناسایی آزمون صورت خواهد گرفت. داوطلبان از تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ الی ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ می‌توانند نسبت به تهیه پرینت کارت شناسایی آزمون اقدام نمایند. برای پرینت کارت شناسایی گام اول توضیح داده شده در مرحله ثبت‌ نام  آزمون نظام مهندسی را طی کنید و در نهایت در صفحه باز شده، روی کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی کلیک نمایید.

در نهایت به یکی از چهار روش زیر، وارد صفحه خود شده و کارت خود را مشاهده و پرینت نمایید.

روش اول: نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد

دوم: شماره شناسنامه، شماره ملی و سال تولد

سوم: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

چهارم: شماره پرونده و شماره داوطلبی

اگر اطلاعات نوشته شده در کارت اشتباه بود، تکلیف چیست؟

حتما هنگام مشاهده کارت خود، اطلاعات را بررسی نمایید و در صورت مغایرت اطلاعات ثبت شده در کارت با اطلاعات شما، پیش از زمان برگزاری آزمون، به منظور رفع نواقص موجود، به آدرس های باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون که از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود، مراجعه نمایید.

Views: 29

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.